| 江苏省工程建设项目评标结果公示 |
| |
| 编号:E3213010313108460001001 |
| |
| 根据工程招标投标的有关法律、法规、规章和该工程招标文件的规定,泗洪县商务局的泗洪县尖莎咀电商产业园建设工程的评标工作已经结束,评标结果已经确定。本项目采用合理低价法的评标办法,现将评标结果公示如下: |
| |
| 1、评标结果情况 |
| 第一中标候选人 |
单位名称 |
河南盛鼎建设集团有限公司 |
投标报价(元) |
2625404.420000 |
| 项目负责人 |
司芳芳 |
|
| 企业业绩(包含项目名称、项目地点、获奖情况等内容 |
|
| 项目经理业绩(包含项目名称、项目地点、获奖情况等内容) |
|
| 第二中标候选人 |
单位名称 |
江苏永茂建设工程有限公司 |
投标报价(元) |
2625560.500000 |
| 项目负责人 |
王波 |
|
| 企业业绩(包含项目名称、项目地点、获奖情况等内容 |
|
| 项目经理业绩(包含项目名称、项目地点、获奖情况等内容) |
|
| 第三中标候选人 |
单位名称 |
恒隆通信技术有限公司 |
投标报价(元) |
2626564.180000 |
| 项目负责人 |
姚晓霞 |
|
| 企业业绩(包含项目名称、项目地点、获奖情况等内容 |
|
| 项目经理业绩(包含项目名称、项目地点、获奖情况等内容) |
|
| 暂估价(万元) |
工程 |
3.5 |
材料 |
|
|
| 2、无效标名单及原因 |
| 序号 |
单位名称 |
不合格原因 |
| 1 |
宿迁市鼎祥建设工程有限公司 |
投标人资质条件不符合国家有关规定,或者不满足招标文件规定的资格条件的(未按照招标文件第一章4.2要求提供建筑装修装饰工程专业承包二级及以上企业资质证书); |
|
| 3、报价修正 |
| 序号 |
单位名称 |
修正原因 |
修正依据 |
修正前报价(元) |
修正后报价(元) |
|
| 4、所有投标人技术标评分情况 |
| 序号 |
单位名称 |
评委A |
评委B |
评委C |
评委D |
评委E |
评委F |
评委G |
评委H |
评委I |
评委J |
| 1 |
安徽浩勤建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 2 |
安徽合一城乡建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 3 |
安徽明诚建设项目管理有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 4 |
安徽万联建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 5 |
安徽昕阳建设发展有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 6 |
成盛建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 7 |
福建红珊瑚建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 8 |
福建省红日水利水电工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 9 |
福建省五洲建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 10 |
福建省禹澄建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 11 |
福建艺景生态建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 12 |
广德润和建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 13 |
广西碧虹建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 14 |
广西建工集团冶金建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 15 |
贵弘建设发展有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 16 |
国海建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 17 |
瀚海水工(河南)水电工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 18 |
河南长锦建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 19 |
河南东查建筑工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 20 |
河南海马建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 21 |
河南联润建筑工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 22 |
河南芮优建筑工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 23 |
河南省大成建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 24 |
河南盛鼎建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 25 |
河南水诚建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 26 |
河南腾起建筑工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 27 |
河南文水水电工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 28 |
河南亚都水利工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 29 |
河南颍淮建工有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 30 |
河南正海实业有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 31 |
河南智澜建筑工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 32 |
恒隆通信技术有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 33 |
鸿茂建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 34 |
湖南省湘钧建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 35 |
湖南省一建园林建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 36 |
淮安市润民建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 37 |
淮安市双兴建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 38 |
江苏安赛建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 39 |
江苏奥超建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 40 |
江苏长峰建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 41 |
江苏大楚建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 42 |
江苏东宸建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 43 |
江苏二八建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 44 |
江苏丰南建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 45 |
江苏富邦环境建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 46 |
江苏功守道建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 47 |
江苏广安建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 48 |
江苏汉象建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 49 |
江苏禾源晟然建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 50 |
江苏恒绿建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 51 |
江苏恒渠建筑工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 52 |
江苏宏洁智慧科技有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 53 |
江苏宏禄顺鑫建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 54 |
江苏泓易建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 55 |
江苏鸿轩建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 56 |
江苏华博建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 57 |
江苏焕鹏建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 58 |
江苏皇岗建设(集团)有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 59 |
江苏佳德建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 60 |
江苏建星交通工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 61 |
江苏金建建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 62 |
江苏金鹰建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 63 |
江苏金宇通建设科技集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 64 |
江苏金字塔装饰工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 65 |
江苏景筑和建筑工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 66 |
江苏璟天建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 67 |
江苏雷之佳建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 68 |
江苏力帆建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 69 |
江苏亮达建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 70 |
江苏龙腾坤鑫建设发展有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 71 |
江苏鹿苑建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 72 |
江苏路泰建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 73 |
江苏路阳建设发展有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 74 |
江苏名升建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 75 |
江苏能创建筑工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 76 |
江苏鹏达建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 77 |
江苏品维建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 78 |
江苏品智建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 79 |
江苏启源建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 80 |
江苏青岭建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 81 |
江苏清源建设发展集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 82 |
江苏荣耀建设(集团)有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 83 |
江苏瑞义成建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 84 |
江苏三安建筑装饰工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 85 |
江苏三正建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 86 |
江苏森鑫项目管理有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 87 |
江苏省恒通市政建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 88 |
江苏圣域建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 89 |
江苏首开建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 90 |
江苏顺丰装饰工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 91 |
江苏硕麟建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 92 |
江苏硕业建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 93 |
江苏苏林建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 94 |
江苏苏旭建设发展有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 95 |
江苏泰铂尔建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 96 |
江苏天润环境建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 97 |
江苏天玺装饰工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 98 |
江苏天元峰建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 99 |
江苏通运建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 100 |
江苏文广建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 101 |
江苏翔楚建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 102 |
江苏新品建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 103 |
江苏兴工建筑发展有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 104 |
江苏雄拓建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 105 |
江苏旭拓建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 106 |
江苏耀新建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 107 |
江苏一体工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 108 |
江苏一一一建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 109 |
江苏壹贰叁建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 110 |
江苏宜均建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 111 |
江苏移动信息系统集成有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 112 |
江苏永坤建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 113 |
江苏永立建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 114 |
江苏永茂建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 115 |
江苏永有建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 116 |
江苏玉磊建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 117 |
江苏郁森建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 118 |
江苏昱泰建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 119 |
江苏跃发建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 120 |
江苏云祥建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 121 |
江苏泽楚建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 122 |
江苏臻烁建工集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 123 |
江苏正邦建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 124 |
江苏智言建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 125 |
江苏中溙建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 126 |
江苏中亿德建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 127 |
江苏中益建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 128 |
江苏中至建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 129 |
江苏筑广之星建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 130 |
江苏梓安建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 131 |
江苏紫瑞建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 132 |
江西景观建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 133 |
江西省园博建工集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 134 |
江西王牌建设工程集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 135 |
江西中金建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 136 |
杰成科技有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 137 |
金工建设集团股份有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 138 |
金土建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 139 |
昆山恒升建筑工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 140 |
连云港泰格市政工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 141 |
美人鱼企业发展有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 142 |
南京崇南建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 143 |
南京国骄建设科技有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 144 |
南京花程建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 145 |
南京宁湾建筑装饰工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 146 |
南京全力建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 147 |
南京同力建设集团股份有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 148 |
南京欣网通信科技股份有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 149 |
南京置豪建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 150 |
南通安装集团股份有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 151 |
鹏盛建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 152 |
前程建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 153 |
荣商建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 154 |
瑞坤建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 155 |
三赢建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 156 |
山东金正阳建筑工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 157 |
山东阳光园林建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 158 |
山和工程集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 159 |
深圳市冠泰装饰集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 160 |
深圳市科建建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 161 |
深圳市万丰装饰设计工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 162 |
深圳市中饰南方建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 163 |
深圳远鹏装饰集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 164 |
深圳洲际建筑装饰集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 165 |
圣正(江苏)建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 166 |
宿迁东昂建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 167 |
宿迁风硕建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 168 |
宿迁广安建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 169 |
宿迁明远建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 170 |
宿迁市奥援建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 171 |
宿迁市潞顺建筑工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 172 |
宿迁市磐石建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 173 |
宿迁市腾达建筑工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 174 |
宿迁市匀睿建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 175 |
宿迁鑫拓建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 176 |
宿迁永和建设工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 177 |
宿迁正源建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 178 |
泰源工程集团股份有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 179 |
天工方圆建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 180 |
万昺集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 181 |
新蒲建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 182 |
兴丰建设景观有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 183 |
徐州天利达建筑安装工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 184 |
亚正技术集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 185 |
扬中市建筑安装工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 186 |
扬州市通达建设发展有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 187 |
仪征市新潮装饰工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 188 |
浙江宏厦建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 189 |
浙江嘉晟建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 190 |
浙江新禾景观工程有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 191 |
浙江幸双环保科技有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 192 |
正航水利集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 193 |
智泽工程技术有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 194 |
中海诚壹建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 195 |
中集建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 196 |
中建友安建工(集团)有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 197 |
中瑞和建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 198 |
中水京林建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 199 |
中祥豫安建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 200 |
中邮建技术有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 201 |
中云永腾技术有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 202 |
中振建设有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 203 |
中州梦建设集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
| 204 |
筑华建筑集团有限公司 |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
-- |
|
| 5、所有投标人及其拟派项目负责人类似工程业绩、奖项、投标报价、投标报价合理性等得分情况 |
| 序号 |
单位名称 |
投标报价(元) |
投标报价 |
施工组织设计 |
综合标评审 |
其他评审 |
得分 |
| 1 |
安徽浩勤建设工程有限公司 |
2688648.650000 |
96.57 |
-- |
2.0 |
-- |
98.57 |
| 2 |
安徽合一城乡建设有限公司 |
2675808.970000 |
96.86 |
-- |
2.0 |
-- |
98.86 |
| 3 |
安徽明诚建设项目管理有限公司 |
2539805.100000 |
96.36 |
-- |
2.0 |
-- |
98.36 |
| 4 |
安徽万联建设工程有限公司 |
2562808.180000 |
96.8 |
-- |
2.0 |
-- |
98.80 |
| 5 |
安徽昕阳建设发展有限公司 |
2589022.020000 |
97.3 |
-- |
2.0 |
-- |
99.30 |
| 6 |
成盛建设集团有限公司 |
2653570.040000 |
97.37 |
-- |
2.0 |
-- |
99.37 |
| 7 |
福建红珊瑚建设有限公司 |
2606011.220000 |
97.62 |
-- |
2.0 |
-- |
99.62 |
| 8 |
福建省红日水利水电工程有限公司 |
2672243.060000 |
96.94 |
-- |
2.0 |
-- |
98.94 |
| 9 |
福建省五洲建设集团有限公司 |
2719025.660000 |
95.87 |
-- |
2.0 |
-- |
97.87 |
| 10 |
福建省禹澄建设工程有限公司 |
2718758.900000 |
95.88 |
-- |
2.0 |
-- |
97.88 |
| 11 |
福建艺景生态建设集团有限公司 |
2594483.250000 |
97.4 |
-- |
2.0 |
-- |
99.40 |
| 12 |
广德润和建设有限公司 |
2702186.590000 |
96.26 |
-- |
2.0 |
-- |
98.26 |
| 13 |
广西碧虹建设集团有限公司 |
2671610.310000 |
96.95 |
-- |
2.0 |
-- |
98.95 |
| 14 |
广西建工集团冶金建设有限公司 |
2559871.480000 |
96.74 |
-- |
1.8 |
-- |
98.54 |
| 15 |
贵弘建设发展有限公司 |
2681579.580000 |
96.73 |
-- |
2.0 |
-- |
98.73 |
| 16 |
国海建设有限公司 |
2648068.170000 |
97.49 |
-- |
2.0 |
-- |
99.49 |
| 17 |
瀚海水工(河南)水电工程有限公司 |
2585938.930000 |
97.24 |
-- |
1.8 |
-- |
99.04 |
| 18 |
河南长锦建设工程有限公司 |
2715691.180000 |
95.95 |
-- |
2.0 |
-- |
97.95 |
| 19 |
河南东查建筑工程有限公司 |
2716074.190000 |
95.94 |
-- |
1.6 |
-- |
97.54 |
| 20 |
河南海马建设工程有限公司 |
2694152.380000 |
96.44 |
-- |
2.0 |
-- |
98.44 |
| 21 |
河南联润建筑工程有限公司 |
2564938.900000 |
96.84 |
-- |
2.0 |
-- |
98.84 |
| 22 |
河南芮优建筑工程有限公司 |
2571608.800000 |
96.97 |
-- |
2.0 |
-- |
98.97 |
| 23 |
河南省大成建设工程有限公司 |
2750569.730000 |
95.15 |
-- |
1.8 |
-- |
96.95 |
| 24 |
河南盛鼎建设集团有限公司 |
2625404.420000 |
97.99 |
-- |
2.0 |
-- |
99.99 |
| 25 |
河南水诚建设工程有限公司 |
2655570.720000 |
97.32 |
-- |
2.0 |
-- |
99.32 |
| 26 |
河南腾起建筑工程有限公司 |
2592615.620000 |
97.37 |
-- |
2.0 |
-- |
99.37 |
| 27 |
河南文水水电工程有限公司 |
2633964.900000 |
97.81 |
-- |
2.0 |
-- |
99.81 |
| 28 |
河南亚都水利工程有限公司 |
2579277.740000 |
97.11 |
-- |
2.0 |
-- |
99.11 |
| 29 |
河南颍淮建工有限公司 |
2733085.030000 |
95.55 |
-- |
2.0 |
-- |
97.55 |
| 30 |
河南正海实业有限公司 |
2634888.880000 |
97.79 |
-- |
2.0 |
-- |
99.79 |
| 31 |
河南智澜建筑工程有限公司 |
2650902.460000 |
97.43 |
-- |
2.0 |
-- |
99.43 |
| 32 |
恒隆通信技术有限公司 |
2626564.180000 |
97.98 |
-- |
2.0 |
-- |
99.98 |
| 33 |
鸿茂建设集团有限公司 |
2632496.200000 |
97.85 |
-- |
2.0 |
-- |
99.85 |
| 34 |
湖南省湘钧建设有限公司 |
2601482.640000 |
97.54 |
-- |
2.0 |
-- |
99.54 |
| 35 |
湖南省一建园林建设有限公司 |
2614477.660000 |
97.78 |
-- |
2.0 |
-- |
99.78 |
| 36 |
淮安市润民建设工程有限公司 |
2713923.000000 |
95.99 |
-- |
1.8 |
-- |
97.79 |
| 37 |
淮安市双兴建设工程有限公司 |
2620958.760000 |
97.91 |
-- |
2.0 |
-- |
99.91 |
| 38 |
江苏安赛建设工程有限公司 |
2497883.710000 |
95.56 |
-- |
1.8 |
-- |
97.36 |
| 39 |
江苏奥超建设有限公司 |
2692016.460000 |
96.49 |
-- |
1.8 |
-- |
98.29 |
| 40 |
江苏长峰建设有限公司 |
2758000.000000 |
94.98 |
-- |
1.8 |
-- |
96.78 |
| 41 |
江苏大楚建设集团有限公司 |
2740588.660000 |
95.38 |
-- |
2.0 |
-- |
97.38 |
| 42 |
江苏东宸建设有限公司 |
2630383.760000 |
97.9 |
-- |
1.8 |
-- |
99.70 |
| 43 |
江苏二八建设有限公司 |
2726974.660000 |
95.69 |
-- |
1.8 |
-- |
97.49 |
| 44 |
江苏丰南建设工程有限公司 |
2744429.190000 |
95.29 |
-- |
2.0 |
-- |
97.29 |
| 45 |
江苏富邦环境建设集团有限公司 |
2589214.790000 |
97.3 |
-- |
2.0 |
-- |
99.30 |
| 46 |
江苏功守道建设工程有限公司 |
2679062.050000 |
96.78 |
-- |
1.8 |
-- |
98.58 |
| 47 |
江苏广安建设工程有限公司 |
2658493.870000 |
97.25 |
-- |
2.0 |
-- |
99.25 |
| 48 |
江苏汉象建设集团有限公司 |
2714590.810000 |
95.97 |
-- |
2.0 |
-- |
97.97 |
| 49 |
江苏禾源晟然建设工程有限公司 |
2647515.000000 |
97.51 |
-- |
2.0 |
-- |
99.51 |
| 50 |
江苏恒绿建设集团有限公司 |
2588214.460000 |
97.28 |
-- |
2.0 |
-- |
99.28 |
| 51 |
江苏恒渠建筑工程有限公司 |
2800000.000000 |
94.02 |
-- |
1.8 |
-- |
95.82 |
| 52 |
江苏宏洁智慧科技有限公司 |
2727200.000000 |
95.68 |
-- |
2.0 |
-- |
97.68 |
| 53 |
江苏宏禄顺鑫建设集团有限公司 |
2619997.140000 |
97.89 |
-- |
2.0 |
-- |
99.89 |
| 54 |
江苏泓易建设有限公司 |
2550000.770000 |
96.56 |
-- |
1.8 |
-- |
98.36 |
| 55 |
江苏鸿轩建设工程有限公司 |
2627327.790000 |
97.97 |
-- |
2.0 |
-- |
99.97 |
| 56 |
江苏华博建设工程有限公司 |
2576776.730000 |
97.07 |
-- |
2.0 |
-- |
99.07 |
| 57 |
江苏焕鹏建设集团有限公司 |
2705886.010000 |
96.17 |
-- |
2.0 |
-- |
98.17 |
| 58 |
江苏皇岗建设(集团)有限公司 |
2613456.190000 |
97.76 |
-- |
2.0 |
-- |
99.76 |
| 59 |
江苏佳德建设工程有限公司 |
2643625.310000 |
97.59 |
-- |
0.0 |
-- |
97.59 |
| 60 |
江苏建星交通工程有限公司 |
2597550.970000 |
97.46 |
-- |
2.0 |
-- |
99.46 |
| 61 |
江苏金建建设集团有限公司 |
2662904.110000 |
97.15 |
-- |
2.0 |
-- |
99.15 |
| 62 |
江苏金鹰建设有限公司 |
2659472.050000 |
97.23 |
-- |
2.0 |
-- |
99.23 |
| 63 |
江苏金宇通建设科技集团有限公司 |
2528061.160000 |
96.14 |
-- |
2.0 |
-- |
98.14 |
| 64 |
江苏金字塔装饰工程有限公司 |
2554836.770000 |
96.65 |
-- |
2.0 |
-- |
98.65 |
| 65 |
江苏景筑和建筑工程有限公司 |
2711923.240000 |
96.03 |
-- |
1.8 |
-- |
97.83 |
| 66 |
江苏璟天建设有限公司 |
2698922.150000 |
96.33 |
-- |
2.0 |
-- |
98.33 |
| 67 |
江苏雷之佳建设工程有限公司 |
2563470.140000 |
96.81 |
-- |
1.8 |
-- |
98.61 |
| 68 |
江苏力帆建设有限公司 |
2581312.110000 |
97.15 |
-- |
2.0 |
-- |
99.15 |
| 69 |
江苏亮达建设集团有限公司 |
2616223.990000 |
97.82 |
-- |
2.0 |
-- |
99.82 |
| 70 |
江苏龙腾坤鑫建设发展有限公司 |
2652222.910000 |
97.4 |
-- |
2.0 |
-- |
99.40 |
| 71 |
江苏鹿苑建设集团有限公司 |
2742600.350000 |
95.33 |
-- |
2.0 |
-- |
97.33 |
| 72 |
江苏路泰建设集团有限公司 |
2714257.370000 |
95.98 |
-- |
2.0 |
-- |
97.98 |
| 73 |
江苏路阳建设发展有限公司 |
2706421.370000 |
96.16 |
-- |
1.8 |
-- |
97.96 |
| 74 |
江苏名升建设有限公司 |
2761603.280000 |
94.9 |
-- |
0.0 |
-- |
94.90 |
| 75 |
江苏能创建筑工程有限公司 |
2794951.510000 |
94.14 |
-- |
1.8 |
-- |
95.94 |
| 76 |
江苏鹏达建设集团有限公司 |
2686444.440000 |
96.62 |
-- |
2.0 |
-- |
98.62 |
| 77 |
江苏品维建设工程有限公司 |
2546700.000000 |
96.49 |
-- |
1.8 |
-- |
98.29 |
| 78 |
江苏品智建设工程有限公司 |
2693016.100000 |
96.47 |
-- |
1.8 |
-- |
98.27 |
| 79 |
江苏启源建设集团有限公司 |
2654403.660000 |
97.35 |
-- |
2.0 |
-- |
99.35 |
| 80 |
江苏青岭建设工程有限公司 |
2731725.690000 |
95.58 |
-- |
2.0 |
-- |
97.58 |
| 81 |
江苏清源建设发展集团有限公司 |
2699212.250000 |
96.32 |
-- |
2.0 |
-- |
98.32 |
| 82 |
江苏荣耀建设(集团)有限公司 |
2815958.000000 |
93.66 |
-- |
1.8 |
-- |
95.46 |
| 83 |
江苏瑞义成建设工程有限公司 |
2669575.750000 |
97.0 |
-- |
2.0 |
-- |
99.00 |
| 84 |
江苏三安建筑装饰工程有限公司 |
2876910.580000 |
92.26 |
-- |
0.0 |
-- |
92.26 |
| 85 |
江苏三正建设工程有限公司 |
2749169.250000 |
95.18 |
-- |
1.8 |
-- |
96.98 |
| 86 |
江苏森鑫项目管理有限公司 |
2600000.000000 |
97.51 |
-- |
2.0 |
-- |
99.51 |
| 87 |
江苏省恒通市政建设有限公司 |
2591882.370000 |
97.35 |
-- |
2.0 |
-- |
99.35 |
| 88 |
江苏圣域建设集团有限公司 |
2629628.560000 |
97.91 |
-- |
2.0 |
-- |
99.91 |
| 89 |
江苏首开建设工程有限公司 |
2651111.390000 |
97.42 |
-- |
0.0 |
-- |
97.42 |
| 90 |
江苏顺丰装饰工程有限公司 |
2646367.580000 |
97.53 |
-- |
2.0 |
-- |
99.53 |
| 91 |
江苏硕麟建设工程有限公司 |
2749889.810000 |
95.17 |
-- |
0.0 |
-- |
95.17 |
| 92 |
江苏硕业建设集团有限公司 |
2758352.660000 |
94.97 |
-- |
1.8 |
-- |
96.77 |
| 93 |
江苏苏林建设有限公司 |
2693194.030000 |
96.46 |
-- |
2.0 |
-- |
98.46 |
| 94 |
江苏苏旭建设发展有限公司 |
2601885.770000 |
97.54 |
-- |
2.0 |
-- |
99.54 |
| 95 |
江苏泰铂尔建设工程有限公司 |
2739598.290000 |
95.4 |
-- |
2.0 |
-- |
97.40 |
| 96 |
江苏天润环境建设集团有限公司 |
2635643.940000 |
97.78 |
-- |
2.0 |
-- |
99.78 |
| 97 |
江苏天玺装饰工程有限公司 |
2685547.590000 |
96.64 |
-- |
2.0 |
-- |
98.64 |
| 98 |
江苏天元峰建设有限公司 |
2720814.040000 |
95.83 |
-- |
1.8 |
-- |
97.63 |
| 99 |
江苏通运建设工程有限公司 |
2678912.000000 |
96.79 |
-- |
2.0 |
-- |
98.79 |
| 100 |
江苏文广建设工程有限公司 |
2574316.390000 |
97.02 |
-- |
0.0 |
-- |
97.02 |
| 101 |
江苏翔楚建设工程有限公司 |
2734238.960000 |
95.52 |
-- |
1.8 |
-- |
97.32 |
| 102 |
江苏新品建设工程有限公司 |
2744934.480000 |
95.28 |
-- |
1.8 |
-- |
97.08 |
| 103 |
江苏兴工建筑发展有限公司 |
2711381.020000 |
96.05 |
-- |
2.0 |
-- |
98.05 |
| 104 |
江苏雄拓建设工程有限公司 |
2583217.960000 |
97.19 |
-- |
1.8 |
-- |
98.99 |
| 105 |
江苏旭拓建设有限公司 |
2741933.450000 |
95.35 |
-- |
1.8 |
-- |
97.15 |
| 106 |
江苏耀新建设有限公司 |
2634897.020000 |
97.79 |
-- |
2.0 |
-- |
99.79 |
| 107 |
江苏一体工程有限公司 |
2686417.880000 |
96.62 |
-- |
2.0 |
-- |
98.62 |
| 108 |
江苏一一一建设有限公司 |
2729262.470000 |
95.64 |
-- |
2.0 |
-- |
97.64 |
| 109 |
江苏壹贰叁建设有限公司 |
2775037.730000 |
94.59 |
-- |
1.8 |
-- |
96.39 |
| 110 |
江苏宜均建设工程有限公司 |
2644233.520000 |
97.58 |
-- |
2.0 |
-- |
99.58 |
| 111 |
江苏移动信息系统集成有限公司 |
2649067.510000 |
97.47 |
-- |
2.0 |
-- |
99.47 |
| 112 |
江苏永坤建设有限公司 |
2751165.560000 |
95.14 |
-- |
2.0 |
-- |
97.14 |
| 113 |
江苏永立建设有限公司 |
2656804.470000 |
97.29 |
-- |
1.8 |
-- |
99.09 |
| 114 |
江苏永茂建设工程有限公司 |
2625560.500000 |
97.99 |
-- |
2.0 |
-- |
99.99 |
| 115 |
江苏永有建设有限公司 |
2667744.860000 |
97.04 |
-- |
2.0 |
-- |
99.04 |
| 116 |
江苏玉磊建设工程有限公司 |
2741066.500000 |
95.37 |
-- |
1.8 |
-- |
97.17 |
| 117 |
江苏郁森建设有限公司 |
2638322.180000 |
97.72 |
-- |
2.0 |
-- |
99.72 |
| 118 |
江苏昱泰建设有限公司 |
2726928.360000 |
95.69 |
-- |
2.0 |
-- |
97.69 |
| 119 |
江苏跃发建设工程有限公司 |
2689548.960000 |
96.54 |
-- |
2.0 |
-- |
98.54 |
| 120 |
江苏云祥建设有限公司 |
2707588.430000 |
96.13 |
-- |
1.8 |
-- |
97.93 |
| 121 |
江苏泽楚建设有限公司 |
2644479.990000 |
97.57 |
-- |
2.0 |
-- |
99.57 |
| 122 |
江苏臻烁建工集团有限公司 |
2722926.980000 |
95.78 |
-- |
1.8 |
-- |
97.58 |
| 123 |
江苏正邦建设工程有限公司 |
2609157.560000 |
97.68 |
-- |
2.0 |
-- |
99.68 |
| 124 |
江苏智言建设工程有限公司 |
2695251.280000 |
96.41 |
-- |
2.0 |
-- |
98.41 |
| 125 |
江苏中溙建设有限公司 |
2484016.640000 |
95.3 |
-- |
0.0 |
-- |
95.30 |
| 126 |
江苏中亿德建设集团有限公司 |
2556537.000000 |
96.68 |
-- |
2.0 |
-- |
98.68 |
| 127 |
江苏中益建设集团有限公司 |
2680412.510000 |
96.75 |
-- |
2.0 |
-- |
98.75 |
| 128 |
江苏中至建设有限公司 |
2728888.660000 |
95.65 |
-- |
0.0 |
-- |
95.65 |
| 129 |
江苏筑广之星建设集团有限公司 |
2720492.820000 |
95.84 |
-- |
2.0 |
-- |
97.84 |
| 130 |
江苏梓安建设有限公司 |
2661739.480000 |
97.18 |
-- |
1.8 |
-- |
98.98 |
| 131 |
江苏紫瑞建设有限公司 |
2739310.000000 |
95.41 |
-- |
1.8 |
-- |
97.21 |
| 132 |
江西景观建设集团有限公司 |
2734264.170000 |
95.52 |
-- |
2.0 |
-- |
97.52 |
| 133 |
江西省园博建工集团有限公司 |
2734930.260000 |
95.51 |
-- |
2.0 |
-- |
97.51 |
| 134 |
江西王牌建设工程集团有限公司 |
2632700.880000 |
97.84 |
-- |
2.0 |
-- |
99.84 |
| 135 |
江西中金建设集团有限公司 |
2692211.530000 |
96.48 |
-- |
2.0 |
-- |
98.48 |
| 136 |
杰成科技有限公司 |
2558971.170000 |
96.73 |
-- |
2.0 |
-- |
98.73 |
| 137 |
金工建设集团股份有限公司 |
2675970.810000 |
96.85 |
-- |
2.0 |
-- |
98.85 |
| 138 |
金土建设集团有限公司 |
2606887.480000 |
97.64 |
-- |
2.0 |
-- |
99.64 |
| 139 |
昆山恒升建筑工程有限公司 |
2553814.630000 |
96.63 |
-- |
2.0 |
-- |
98.63 |
| 140 |
连云港泰格市政工程有限公司 |
2638135.920000 |
97.72 |
-- |
2.0 |
-- |
99.72 |
| 141 |
美人鱼企业发展有限公司 |
2563733.000000 |
96.82 |
-- |
2.0 |
-- |
98.82 |
| 142 |
南京崇南建设工程有限公司 |
2750781.770000 |
95.15 |
-- |
2.0 |
-- |
97.15 |
| 143 |
南京国骄建设科技有限公司 |
2616183.900000 |
97.82 |
-- |
2.0 |
-- |
99.82 |
| 144 |
南京花程建设有限公司 |
2761930.270000 |
94.89 |
-- |
0.0 |
-- |
94.89 |
| 145 |
南京宁湾建筑装饰工程有限公司 |
2725299.220000 |
95.73 |
-- |
2.0 |
-- |
97.73 |
| 146 |
南京全力建设有限公司 |
2663589.320000 |
97.14 |
-- |
2.0 |
-- |
99.14 |
| 147 |
南京同力建设集团股份有限公司 |
2706720.000000 |
96.15 |
-- |
2.0 |
-- |
98.15 |
| 148 |
南京欣网通信科技股份有限公司 |
2586847.320000 |
97.26 |
-- |
2.0 |
-- |
99.26 |
| 149 |
南京置豪建设工程有限公司 |
2651120.120000 |
97.42 |
-- |
1.8 |
-- |
99.22 |
| 150 |
南通安装集团股份有限公司 |
2722274.100000 |
95.8 |
-- |
2.0 |
-- |
97.80 |
| 151 |
鹏盛建设集团有限公司 |
2652501.280000 |
97.39 |
-- |
2.0 |
-- |
99.39 |
| 152 |
前程建设集团有限公司 |
2715890.220000 |
95.94 |
-- |
2.0 |
-- |
97.94 |
| 153 |
荣商建设集团有限公司 |
2650002.660000 |
97.45 |
-- |
2.0 |
-- |
99.45 |
| 154 |
瑞坤建设集团有限公司 |
2731966.660000 |
95.58 |
-- |
2.0 |
-- |
97.58 |
| 155 |
三赢建设集团有限公司 |
2585505.180000 |
97.23 |
-- |
2.0 |
-- |
99.23 |
| 156 |
山东金正阳建筑工程有限公司 |
2657116.280000 |
97.29 |
-- |
2.0 |
-- |
99.29 |
| 157 |
山东阳光园林建设有限公司 |
2614500.230000 |
97.78 |
-- |
2.0 |
-- |
99.78 |
| 158 |
山和工程集团有限公司 |
2617390.370000 |
97.84 |
-- |
2.0 |
-- |
99.84 |
| 159 |
深圳市冠泰装饰集团有限公司 |
2692216.530000 |
96.48 |
-- |
2.0 |
-- |
98.48 |
| 160 |
深圳市科建建设集团有限公司 |
2671842.930000 |
96.95 |
-- |
2.0 |
-- |
98.95 |
| 161 |
深圳市万丰装饰设计工程有限公司 |
2640698.090000 |
97.66 |
-- |
2.0 |
-- |
99.66 |
| 162 |
深圳市中饰南方建设工程有限公司 |
2707254.980000 |
96.14 |
-- |
2.0 |
-- |
98.14 |
| 163 |
深圳远鹏装饰集团有限公司 |
2613756.490000 |
97.77 |
-- |
2.0 |
-- |
99.77 |
| 164 |
深圳洲际建筑装饰集团有限公司 |
2586813.980000 |
97.26 |
-- |
2.0 |
-- |
99.26 |
| 165 |
圣正(江苏)建设工程有限公司 |
2660238.530000 |
97.21 |
-- |
1.8 |
-- |
99.01 |
| 166 |
宿迁东昂建设工程有限公司 |
2650473.700000 |
97.44 |
-- |
1.8 |
-- |
99.24 |
| 167 |
宿迁风硕建设工程有限公司 |
2627226.400000 |
97.97 |
-- |
0.0 |
-- |
97.97 |
| 168 |
宿迁广安建设工程有限公司 |
2694880.770000 |
96.42 |
-- |
1.8 |
-- |
98.22 |
| 169 |
宿迁明远建设有限公司 |
2715505.780000 |
95.95 |
-- |
2.0 |
-- |
97.95 |
| 170 |
宿迁市奥援建设工程有限公司 |
2733333.330000 |
95.54 |
-- |
1.8 |
-- |
97.34 |
| 171 |
宿迁市潞顺建筑工程有限公司 |
2583278.590000 |
97.19 |
-- |
1.8 |
-- |
98.99 |
| 172 |
宿迁市磐石建设有限公司 |
2633563.230000 |
97.82 |
-- |
1.8 |
-- |
99.62 |
| 173 |
宿迁市腾达建筑工程有限公司 |
2706831.880000 |
96.15 |
-- |
1.8 |
-- |
97.95 |
| 174 |
宿迁市匀睿建设工程有限公司 |
2724260.780000 |
95.75 |
-- |
1.8 |
-- |
97.55 |
| 175 |
宿迁鑫拓建设工程有限公司 |
2606698.530000 |
97.64 |
-- |
2.0 |
-- |
99.64 |
| 176 |
宿迁永和建设工程有限公司 |
2780013.080000 |
94.48 |
-- |
1.8 |
-- |
96.28 |
| 177 |
宿迁正源建设有限公司 |
2632562.890000 |
97.85 |
-- |
1.8 |
-- |
99.65 |
| 178 |
泰源工程集团股份有限公司 |
2672785.360000 |
96.93 |
-- |
2.0 |
-- |
98.93 |
| 179 |
天工方圆建设集团有限公司 |
2628508.180000 |
97.94 |
-- |
2.0 |
-- |
99.94 |
| 180 |
万昺集团有限公司 |
2628753.040000 |
97.93 |
-- |
2.0 |
-- |
99.93 |
| 181 |
新蒲建设集团有限公司 |
2616057.140000 |
97.81 |
-- |
2.0 |
-- |
99.81 |
| 182 |
兴丰建设景观有限公司 |
2650402.330000 |
97.44 |
-- |
2.0 |
-- |
99.44 |
| 183 |
徐州天利达建筑安装工程有限公司 |
2697418.300000 |
96.36 |
-- |
2.0 |
-- |
98.36 |
| 184 |
亚正技术集团有限公司 |
2676577.870000 |
96.84 |
-- |
2.0 |
-- |
98.84 |
| 185 |
扬中市建筑安装工程有限公司 |
2697050.000000 |
96.37 |
-- |
2.0 |
-- |
98.37 |
| 186 |
扬州市通达建设发展有限公司 |
2669895.600000 |
96.99 |
-- |
2.0 |
-- |
98.99 |
| 187 |
仪征市新潮装饰工程有限公司 |
2682013.060000 |
96.72 |
-- |
2.0 |
-- |
98.72 |
| 188 |
浙江宏厦建设有限公司 |
2840362.880000 |
93.1 |
-- |
0.0 |
-- |
93.10 |
| 189 |
浙江嘉晟建设有限公司 |
2757864.810000 |
94.98 |
-- |
2.0 |
-- |
96.98 |
| 190 |
浙江新禾景观工程有限公司 |
2677468.580000 |
96.82 |
-- |
2.0 |
-- |
98.82 |
| 191 |
浙江幸双环保科技有限公司 |
2700700.000000 |
96.29 |
-- |
2.0 |
-- |
98.29 |
| 192 |
正航水利集团有限公司 |
2714590.650000 |
95.97 |
-- |
2.0 |
-- |
97.97 |
| 193 |
智泽工程技术有限公司 |
2573600.000000 |
97.0 |
-- |
2.0 |
-- |
99.00 |
| 194 |
中海诚壹建设集团有限公司 |
2608022.140000 |
97.66 |
-- |
2.0 |
-- |
99.66 |
| 195 |
中集建设集团有限公司 |
2681808.840000 |
96.72 |
-- |
2.0 |
-- |
98.72 |
| 196 |
中建友安建工(集团)有限公司 |
2736364.190000 |
95.47 |
-- |
2.0 |
-- |
97.47 |
| 197 |
中瑞和建设集团有限公司 |
2536606.740000 |
96.3 |
-- |
2.0 |
-- |
98.30 |
| 198 |
中水京林建设有限公司 |
2665908.000000 |
97.08 |
-- |
2.0 |
-- |
99.08 |
| 199 |
中祥豫安建设有限公司 |
2629761.940000 |
97.91 |
-- |
1.8 |
-- |
99.71 |
| 200 |
中邮建技术有限公司 |
3099999.150000 |
87.17 |
-- |
2.0 |
-- |
89.17 |
| 201 |
中云永腾技术有限公司 |
2584955.090000 |
97.22 |
-- |
1.8 |
-- |
99.02 |
| 202 |
中振建设有限公司 |
2705667.870000 |
96.18 |
-- |
1.8 |
-- |
97.98 |
| 203 |
中州梦建设集团有限公司 |
2668608.000000 |
97.02 |
-- |
2.0 |
-- |
99.02 |
| 204 |
筑华建筑集团有限公司 |
2645890.640000 |
97.54 |
-- |
2.0 |
-- |
99.54 |
|
| 6、拟确定中标人:河南盛鼎建设集团有限公司 |
| |
| 7、备注:备注:提出异议的渠道和方式:(1)异议受理单位:泗洪县商务局;电话:15161238851;招标代理联系电话:18751022978 (2)投诉受理单位:泗洪县公共资源交易中心, 投诉电话:0527-89883662。工程建设项目异议、投诉实行全流程网上办理,投标人须登录“宿迁市公共资源电子交易平台(投标人)”界面,点击异议、投诉事项,按系统提示要求填写相关信息,并上传所需证明材料及附件。投诉要件、处理流程详见电子交易平台。 |
| |
| 本评标结果公示期自2024-08-27起,至2024-08-30止。投标人或者其他利害关系人对上述评标结果有异议的,应当在公示期间向招标人提出。公示期满对评标结果没有异议的,招标人将发布中标公告并签发中标通知书。 |
| |
| |
| 招标人:泗洪县商务局 |
| 日期:2024-08-27 |